50. Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna


 czyli "my nie tamujemy ruchu - my jesteśmy ruchem"

 Wyobraźcie sobie wycieczkę rowerową, w której bierze udział 400 osób.

Nieźle co? Czterysta osób wzięło udział w piątkowej, jubileuszowej bo pięćdziesiątej Bytomskiej Rowerowej Masie Krytycznej.
Bytom tak jeździ na rowerach już od 4 lat.

Pamiętacie konkurs Milki na najmilsze miasto? Kiedy ludzie w telewizji krążyli po okolicach Rynku pytając o pozytywnych Bytomian, większość ludzi odpowiadała "Pan Rowerek".
Kim jest Pan Rowerek?
To Roman Badura, właściciel sklepu z rowerami RB-Rowerek. Człowiek, który od czterech lat organizuje Masę Krytyczną, Rodzinne Rajdy, Nocne Rajdy, załatwia sponsorów, uczy rowerzystów dbać o swoje bezpieczeństwo i uczula kierowców, by na nas uważali, organizuje treningi, na których dzieciaki i nie tylko mogą rozwijać swoje umiejętności. No i krzewi sportowego ducha. Pisałam już o tym tu.

źródło

Ludzi z taką pasją i zaangażowaniem, którzy zarażają innych swoim optymizmem i energią jest jak na lekarstwo, powinniśmy ich więc doceniać. Zorganizowanie takiej akcji nie jest bowiem proste. Potrzebna jest policja, która zabezpiecza imprezę, ludzie którzy pomagają przy organizacji, woda dla uczestników, karetka pogotowia na wszelki wypadek. Na dodatek zwykle dla uczestników są jakieś gifty, opaski odblaskowe koszulki, poczęstunek. To samo z nieba nie spada. Tak myślę. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej akcji i ludzi. Uważam, że to genialny pomysł nie tylko na promowanie sportu ale też na animację miasta. Ludzie się spotykają, poznają, dobrze bawią i integrują. A w dużym mieście to nie łatwe.

źródło
Tym bardziej cieszą również takie akcje jak Zumba w Bytomiu. Przez okrągły miesiąc codziennie w innej dzielnicy miasta były organizowane zajęcia z zumby.  Wczoraj podczas finału na rynku tańczyło początkowe tyle osób. Później doszło sporo więcej.
Tym razem brawa dla Kasi Kaczmarek-Szołtysik. I znowu ktoś pomyślał, zorganizował i poświęcił swój czas, żeby było ciekawiej i bardziej kolorowo.

Prześlij komentarz