Błędne Skały


     Błędne skały to labirynt utworzony przez naturę ze skalnych bloków  (piaskowców górnokredowych), z których zbudowane jest najwyższe piętro Gór Stołowych. Są równie malownicze i interesujące jak ich nazwa. Labirynty są imponującej długości i gdyby nie wyznaczona droga, którą należy się poruszać, bez trudu można byłoby wśród nich zabłądzić, tak jak często zdarzało się to nawet leśnym zwierzętom.
Szliśmy z Karłowa przez Lisią Przełęcz i szczyt Ptaka, z ruinami pruskiej strażnicy, skąd rozciąga się ładny widok. Trasa jest dość długa, ale łatwa i przyjemna.  
     Ludzi jest oczywiście sporo, to bardzo popularne miejsce, a jeśli ktoś ma ochotę urozmaicić sobie taką wycieczkę, i zdecydowanie ją utrudnić, może, jak my wybrać się "pod prąd". Szczerze tego nie polecam, bo między niektórymi skałkami jest tak wąsko, że trudno przejść osobom o większych wymiarach, a co dopiero kogoś wyminąć :)stamtąd idziemy (Szczyt Ptaka)

2 komentarze

Mój to by pewnie jeszcze bardziej zaniedbywał kwiaty niż ja. Na razie pies i dziecko nam muszą wystarczyć z takich żywych stworów. Na parapecie się wprawdzie nie postawi, ale podlewać też trzeba :)

Reply

Zazdroszczę! Góry to taka wolność...

Reply

Prześlij komentarz